PINGEMUUNDUR (INVERTER) JA SELLE KASUTAMINE AUTOS

PINGEMUUNDUR (INVERTER) JA SELLE KASUTAMINE AUTOS

Tänapäeval vajame peaaegu kõik voolu. Nii kodus kui ka kontoris on meile vaja elektrit, et laadida enda läpakaid, telefone, kaameraid, akusid ning töökorras hoida kohvimasinat, telekat, külmkappi. Ilma elektrita on elu väga raske ette kujutada – küünlavalgus ja raamat, mida tuleb lugeda külma tee seltsis? Nüüd oleme me aga hakanud ka rohkem enda autos liikuma, mis tähendab et ka sinna oleks vaja kuidagi toiteadapterit. Autos võimaldab elektroonikat, laadijaid jms kasutada pingemuundur.

Pingemuundur
Pingemuundur võimaldab kasutada erinevat elektroonikat nii autos kui ka mujal. Muundurid konventeerivad alalispinget vahelduspingeks, mida saab siis olenevalt muunduri võimsusest kasutada erineva elektroonikaga. Pingemuunduril on küljes tavalised pistikud, kuhu külge seadmeid ühendada.

Pingemuundurit kasutatakse tihti autodes, veoautodes ning bussides, kuna seda on väga mugav kasutada ning veelgi lihtsam paigaldada. Muundurit soetades tuleb läbi mõelda kui võimsaid tooteid hakatakse kasutama. Kindlasti ei tohiks muunduriga ühendada võimsamat seadet, kui lubatud. Läpaka ning telefoni aku laadimiseks sobib väga hästi 300W muundur, jättes ruumi ka võimsamale elektroonikale. Sarnaselt on müügil ka võimsamaid muundureid, millega saab kasutada juba erinevat kodutehnikat.

Pingemuundurit kasutades tuleb silmas pidada, et kuigi muundurid on turvalised kasutamiseks ning kaitstud ülekoormuse, kuumenemise ning sisendpinge eest, ei kuumeneks nad üle – ventilatsioon peab olema avatud. Samuti tuleks neid hoida niiskuse, vihma, otsese päikesevalguse, tolmu ning mustuse eest.

Modifitseeritud ning puhas siinus
Pingemuundureid on kahte liiki – Puhas siinuslaine ning modifitseeritud siinuslaine. Mõlemad muundurid muudavad alalispinget vahelduspingeks, mis vahetab omakorda lainetena suunda.

Modifitseeritud siinuslaines muutuvad polaarsused väga järsult positiivselt negatiivseks, tekitades astmelise nelinurkpinge. Puhas siinuslaine on aga rohkem sarnane majades oleva pingega, tekidades ühtlaseid laineid.

Võrreldes kahte muundurit tuleb välja, et modifitseeritud muundureid on lihtsam toota ning selle tõttu on nad ka odavamad kui puhtad siinuslained, mida on tunduvalt raskem toota. Puhta siinuslainega pingemuundur sobib tavaliselt kõigile seadmetele. Modifitseeritud muunduriga võib probleeme ette tulla teatud habemeajamismasinate, föönide ning hambaharjadega jms, mis töötavad vahelduvvooluga.

Kokkuvõttes on pingemuundurit autodes mugav ning ohutu kasutada. Nad võimaldavad kasutada erinevaid seadmeid samal ajal kui me ise sõidame ühest punktist teise. Muundurit soetades tuleks aga mõelda seadetele, mida hakatakse kasutama ning jälgima nii muunduri kui ka elektroonika võimsust.

Lihtsalt ning mugavalt erinevate pingemuunduritega on võimalik tutvuda siinsamas, avage uus vaheaken ning olete üks samm lähemal mugavamateks autosõitudeks.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!